Author

By In Uncategorized

برف های کابل

امتیاز تصویر: نسیم دادفر – محصل اداره تجارت پوهنتون کاردان

Read more

By In Uncategorized

کابل قدیم


امروز می‌خواهم شما را با یکی از جالب‌ترین و خاطره‌انگیزترین مکان‌های کابل یا به عبارتی دیگر کابل قدیم آشنا کنم..کوچه کاه فروشی از پر رمز و رازترین و زیباترین و پر رفت و آمدترین جاذبه‌های قدیم کابل است. اگر به این بازار فقط به قصد خرید مراجعه کنید و از دیدن اطراف خود غافل شوید قطعا ضرر خواهید کرد. زیرا این بازار پر است از جاذبه‌هایی که دیدن تمام آنها روزها و شاید هفته‌ها به طول می‌انجامد و برای دیدن آنها باید علاوه بر حجره‌ها و مغازه‌های مختلف اطراف نگاهی عمیق‌تر هم به دالان‌ها تنگ و پر رنگ و زیبا درمیان خود به جا داده . یکی از این مکان‌های دیدنی کابل سماواتی هزار گل یکی از قدیمی‌ترین سماواتی به جا مانده از کابل قدیم است چای خانه یا به اصطلاح سماوات ( هزار گل) پل خشتی کابل از قدیمی ترین سماواتی های کابل است که در سال ۱۳۴۳ تاسیس شده.
به عبارتی می‌توان گفت این چای یکی از خوشمزه‌ترین چای‌های دنیاست که می‌توانید آن را در محیطی که شما را به کابل قدیم می‌برد، بنوشید و لذت ببرید

Read more

By In Uncategorized

کابل؛شهر عشق

نوشته (انگلیسی) : نسیم دادفر – محصل دیپارتمنت اداره تجارت
امتیاز تصویر: نسیم دادفر
ترجمه: احمد فیصل عمران

این شهر ممکن است هزاران زخم داشته باشد اما برای همیشه به من دیارم خواهد بود. شهری که خود یک راز است بین هزاران رمز و راز. شهر عشق؛ که خیلی صدمه دیده اما هنوز هم زیبا است به مانند غروب خود. آری ! این رنگ و این غروب به تعریف پایان روز مبدل شده است، یا هم پایان جهان. اما شهر ما خود اش یک جهان است ، و خود اش یک افسانه است.

کابل؛شهر عشق.

Read more